TurcjaPogoda.com :: KONTAKT :: REKLAMA ::
Pogoda w Turcji-profesjonalny serwis turystyczny


Wakacje Supermarket
iqoption.pl - trading opcje binarne - można na tym zarobić - 90% w 60 sekund

iqoption .pl - program partnerski

Alanya - prognoza pogody na dziś, jutro, pojutrze, temperatury


Weather Forecast | Weather Maps | Weather Radar | Hurricane Center

Alanya – klimat

Alanaya mieści się w obszarze klimatu podzwrotnikowego. Jednak kurort położony nad brzegiem Morza Śródziemnego posiada również cechy klimatu śródziemnomorskiego. Region, w którym znajduje się Alanya nazywany jest potocznie Riwiera Turecką, jest to jeden z najczęściej obleganych obszarów w całej Turcji przez turystów. Przyczynia się do tego fantastyczna pogoda. Urlopowicze mają bardzo wysoką gwarancję bezchmurnych dni – jest ich ponad 300 w całym roku, dlatego turyści praktycznie zawsze przyjeżdżają z Turcji wypoczęci i pięknie opaleni. Jednak pełnia sezonu turystycznego rozpoczyna się tutaj dopiero w maju, a kończy na przełomie października i listopada. W sezonie zimowym, ciepłych dni również nie brakuje. Sporą niedogodnością mogą być ulewne deszcze, na szczęście i w takie deszczowe dni pojawiają się zza chmur prześwity promieni słonecznych.

Alanya - prognoza pogody na dziś, jutro, pojutrze,


Mimo zachęcającego klimatu, przed samym wyjazdem dobrze jest sprawdzić pogodę na najbliższe dni. Istnieje bardzo dużo serwisów informacyjnych w Internecie, dzięki którym można systematycznie śledzić zarówno pogodę krótkoterminową na trzy dni, jak i długoterminową na okres trwający minimum dwa tygodnie. Pozwoli to na lepsze przygotowanie się do podróży pod względem warunków atmosferycznych. I jeśli będą przewidywane niewielkie opady deszczu lub chłodniejsze dni, to można spakować więcej ciepłych ubrań.

Alanya – temperatury


Temperatury w ciągi całego roku w Alanya przedstawiają się następująco:

miesiącTemp. Max.
Powietrza
[°C]
Temp. Min.
Powietrza
[°C]
Średnia temp.
Wody
[°C]
styczeń15616
luty16716
marzec18816
kwiecień211117
maj261620
czerwiec301923
lipiec342325
sierpień332227
wrzesień311926
październik271523
listopad221120
grudzień17818Dane w powyższej tabeli wskazują na to, że najgorętszymi miesiącami są lipiec i sierpień. Jednak temperatury powyżej 30°C występują już w czerwcu, a poniżej tej wartości spadają dopiero w październiku. Noce są w tym czasie bardzo ciepłe, temperatury praktycznie nie spadają poniżej 20°C. Temperatura wody w Morzu Śródziemnym jest sprzyjająca do kąpieli niemalże przez cały rok. Słupek rtęci przeważnie wskazuje wyższą wartość w porównaniu do minimalnej temperatury powietrza. Od grudnia do marca w Alanya jest zdecydowanie zmniejszony ruch turystyczny, ze względu na większą ilość deszczowych dni.

Autor: Katarzyna Helm

Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Turcja Pogoda Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu TurcjaPogoda.com


200 złotych na wakacje

Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku
serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych.

Projekt strony i wykonanie - CreSEO