TurcjaPogoda.com :: KONTAKT :: REKLAMA ::
Pogoda w Turcji-profesjonalny serwis turystyczny


Wakacje Supermarket
iqoption.pl - trading opcje binarne - można na tym zarobić - 90% w 60 sekund

iqoption .pl - program partnerski

Atrakcje i zabytki w Kayseri w Turcji

Kayseri jest miastem o bogatej i bardzo odległej historii. W pierwszych latach swojego istnienia było ważnym ośrodkiem handlu. Najlepszy jego okres przypada na czasy seldżuckie. Położone jest u stóp wulkanu Mt.Erciyes. Największymi zabytkami kraju są Meczet seldżucki Hunat Hatyn Camii pochodzący z 1228 roku. Obok meczetu zlokalizowano medresę wybudowaną ok. 10 lat później. W jej wnętrzu znajduje się grobowiec księżniczki.

Na obszarze Kayseri jest mnóstwo innych zabytków głównie meczetów i medres. Duże wrażenie robi na turystach Doner Kumbet. Jest to mauzoleum sułtana seldżuckiego. W okolicach znajduje się wiele podziemnych miast o ogromnej powierzchni. Służyły one niegdyś za schronienie dla chrześcijan prześladowanych przez Rzymian. Najgłębsze miasto znajduje się 85 metrów pod ziemią i zlokalizowane jest na obszarze Derinkuyu. Na kompleks podziemny składają się tutaj piwnice, stajnie, kościoły i winiarnie. W Kaymakali podziemne miasto ma cztery poziomy. Kwintesencją jest tutaj jednonawowy kościół opatrzony dwiema absydami.

Ciekawe miasto podziemne znajduje się również w Tatlarin. W podziemiach jest bardzo wiele kościołów pełniących funkcję monasterów. Według archeologów nie było na tym obszarze stałego osadnictwa.

Autor: Mariusz Cebula

Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Turcja Pogoda Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu TurcjaPogoda.com


200 złotych na wakacje

Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku
serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych.

Projekt strony i wykonanie - CreSEO