TurcjaPogoda.com :: KONTAKT :: REKLAMA ::
Pogoda w Turcji-profesjonalny serwis turystyczny


Wakacje Supermarket
iqoption.pl - trading opcje binarne - można na tym zarobić - 90% w 60 sekund

iqoption .pl - program partnerski

Zamek Świętego Piotra w Bodrum

Jeżeli podczas urlopu zaskoczy nas deszcz to warto schronić się w jakieś miejsce i przeczekać ulewę. Warto w takim czasie wybrać się do Muzeum Archeologii Podwodnej, które mieści się w zamku Świętego Piotra w Bodrum. Ta wspaniała budowla jest w prawie idealnym stanie, zatem można zobaczyć kunszt dawnego budownictwa, a także zobaczyć wspaniałe eksponaty muzeum. Zamek ma przedziwną historię, która trochę nawet oburza zwiedzających. Budowla powstała z elementów, które zostały ukradzione z Mauzoleum króla Mauzolosa. Tego czynu dopuścili się w XV wieku zakonnicy- Joannici, którzy ze znanego Cudu Świata pozostawili jedynie ruiny.

Mimo tej niechlubnej historii, zamek robi niebywałe wrażenie. Jest to ogromna twierdza, usytuowana na samym cyplu przy porcie. Obecnie w muzeum można podziwiać wiele odrestaurowanych wraków statków, które pochodzą z zamierzchłych epok. Jest tam tyle do zobaczenia, że możemy na zwiedzanie zamku i muzeum poświecić cały deszczowy dzień. Nie będziemy mokrzy przez deszcz i z całą pewnością nie będziemy się nudzić.

Bodrum- miasto i okolica

Bodrum  to około 35000 miasto, które jest głównie nastawione na turystów. Ze względu na swoje malownicze położenie na półwyspie o takiej samej nazwie, wraz z okolicznymi wioskami stało się centrum turystycznym całej Turcji. Turysta znajdzie tam bowiem wszystko czego sobie tylko zapragnie. Są ekskluzywne hotele, dyskoteki, restauracje, a do tego mnóstwo zabytków, muzeum i co najważniejsze dla większości turystów: wspaniałe morze, malownicze zatoczki i idealne warunki do uprawiania sportów wodnych. Nie sposób więc się nudzić bez względu czy świeci słońce czy też pada deszcz.

Autor: Lidia Gołąbek

Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Turcja Pogoda Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu TurcjaPogoda.com


200 złotych na wakacje

Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku
serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych.

Projekt strony i wykonanie - CreSEO