TurcjaPogoda.com :: KONTAKT :: REKLAMA ::
Pogoda w Turcji-profesjonalny serwis turystyczny


Wakacje Supermarket
iqoption.pl - trading opcje binarne - można na tym zarobić - 90% w 60 sekund

iqoption .pl - program partnerski

Bogazkale- ciekawe miejsca i zabytki

Na miejscu dzisiejszego Bogazkale była niegdyś stolica olbrzymiego imperium Hetytów. Zwiedzić tam można ruiny świątyni i sanktuarium, które są wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Już ten fakt powinien nas zmobilizować do odwiedzenia tego miejsca, które ze względu na dość spore oddalenie od innych atrakcyjnych turystycznie miejsc, jest często przez turystów omijane. Naprawdę ruiny robią olbrzymie wrażenie, a jeżeli od okolicznych mieszkańców zaczerpniemy informacji o tym miejscu, to z całą pewnością zapragniemy o wiele dokładniej zgłębić tajemnice  ludów Hetytów.

Bogazkale- co warto wiedzieć?

Jeżeli jesteśmy miłośnikami historii i zabytków to z całą pewnością duże wrażenie zrobi na nas Bogazkale. Jeżeli jednak chcemy zatrzymać się tam na dłużej to warto wziąć pod uwagę wynajęcie noclegu w innej miejscowości. Choć w samym Bogazkale jest klika pensjonatów, to nie liczmy na wysoki standard. Najlepiej wynająć pokój w hotelu w jakiejś większej miejscowości, najlepiej w Sungurlu, które znajduje się od wioski  o około 30km. Jest tam więcej hoteli i są one na odpowiednim poziomie.

Autor: Lidia Gołąbek

Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Turcja Pogoda Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu TurcjaPogoda.com


200 złotych na wakacje

Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku
serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych.

Projekt strony i wykonanie - CreSEO