TurcjaPogoda.com :: KONTAKT :: REKLAMA ::
Pogoda w Turcji-profesjonalny serwis turystyczny


Wakacje Supermarket
iqoption.pl - trading opcje binarne - można na tym zarobić - 90% w 60 sekund

iqoption .pl - program partnerski

Cypel Pałacowy- zabytki

Główną atrakcją jest pałac Topkapi, który przez lata był rezydencją sułtanów osmańskich. Zachwyca nie tylko sama budowla, która jest urządzona z wielkim przepychem, ale również wspaniałe ogrody, które otaczają pałac. Obecnie w pałacu mieści się muzeum, zatem bez problemu można go w wyznaczonych godzinach zwiedzać do woli. Warto zobaczyć również Muzeum Archeologiczne, które w swoich zbiorach ma mnóstwo wartościowych i ciekawych historycznie eksponatów z terenów całej Turcji. Zobaczmy więc pałac i wyobraźmy sobie jak wyglądało tam życie setki lat temu.

Cypel Pałacowy- ciekawostki

Wybierając się na zwiedzanie tego pięknego miejsca warto wpierw sprawdzić w jakich godzinach otwarte są muzeum, tak aby na miejscu mieć sporo czasu na zwiedzanie. Pałac i okoliczne meczety są naprawdę olbrzymie i tak wspaniałe, że ciężko z nich wyjść. Warto więc poświęcić nawet kilka dni na zwiedzanie tej okolicy, aby dokładnie poznać te miejsca i ich ciekawą historię. Pamiętajmy też o świętach muzułmańskich i o tym, że muzea w takie świąteczne dni będą zamknięte.

Autor: Lidia Gołąbek

Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Turcja Pogoda Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu TurcjaPogoda.com


200 złotych na wakacje

Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku
serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych.

Projekt strony i wykonanie - CreSEO