TurcjaPogoda.com :: KONTAKT :: REKLAMA ::
Pogoda w Turcji-profesjonalny serwis turystyczny


Wakacje Supermarket
iqoption.pl - trading opcje binarne - można na tym zarobić - 90% w 60 sekund

iqoption .pl - program partnerski

Diyarbakir - ciekawostki

Jak już wspomnieliśmy na początku, w mieście tym zamieszkuje wyjątkowo wielu Kurdów. W ostatnim czasie dość często dochodzi do starć mieszkańców z policją, dlatego też nie zdziwmy się wieloma patrolami policji, które są praktycznie w każdym miejscu. W samym mieście znajdziemy kilka hoteli o dość przystępnych cenach i średnim standardzie. Więcej jest natomiast dobrych restauracji, gdzie można naprawdę dobrze i smacznie zjeść. Polecamy oczywiście regionalne potrawy, które zachwycą różnorodnością smaków i aromatów.

Diyarbakir - zabytki

Najważniejsze zabytki znajdują się na Starym Mieście, które otoczone jest olbrzymi murami obronnymi. Bazaltowe mury i baszty pochodzą prawdopodobnie jeszcze z czasów rzymskich, choć w części przez stulecia były restaurowane. W samym centrum Starego Miasta znajdziemy wspaniały meczet, który został zbudowany przez jednego z sułtanów seldżuckich w XVI wieku. Warto odwiedzić też miejscowy bazar, który choć nie jest zabytkiem, to na wszystkich turystach robi ogromne wrażenie.

Autor: Lidia Gołąbek

Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Turcja Pogoda Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu TurcjaPogoda.com


200 złotych na wakacje

Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku
serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych.

Projekt strony i wykonanie - CreSEO