TurcjaPogoda.com :: KONTAKT :: REKLAMA ::
Pogoda w Turcji-profesjonalny serwis turystyczny


Wakacje Supermarket
iqoption.pl - trading opcje binarne - można na tym zarobić - 90% w 60 sekund

iqoption .pl - program partnerski

Fauna Turcji - zwierzęta

Turecka Fauna podobnie jak flora jest bardzo różnorodna. Na obszarze kraju występuje mnóstwo gatunków zwierząt. Największe ich zagęszczenie przypada na tereny górskie. Można zobaczyć tam niedźwiedzie i dzikie koty. Naturalnym zjawiskiem są również często pojawiające się sarny i jelenie.

Na stosunkowo dużym obszarze kraju hoduje się owce i kozy. Rolnicy inwestują również w hodowlę krów, osłów i koni. Turyści natrafić mogą również na wielbłądy, a na niebie zobaczyć mogą orły i sokoły. J

eśli chodzi o faunę morską to bardzo trudno o spotkanie z żółwiem morskim, który rzadko pojawia się na plaży. W morzu z łatwością można odnaleźć delfiny.

Bura podróży oferują specjalne wycieczki, na których można obcować z tymi bardzo inteligentnymi ssakami. W przybrzeżnych wodach mnóstwo gatunków ryb oraz skorupiaków. W czasie pobytu nie powinno być zagrożenia związanego z ukąszeniem przez gady lub skorpiona.

Wystrzegać się należy dużej ilości psów pojawiających się na ulicach. Często zarażone są one wścieklizną. W Turcji prawdziwą plagą są również komary i inne insekty. Przydadzą się środki odstraszające komary.

Autor: Mariusz Cebula

Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Turcja Pogoda Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu TurcjaPogoda.com


200 złotych na wakacje

Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku
serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych.

Projekt strony i wykonanie - CreSEO