TurcjaPogoda.com :: KONTAKT :: REKLAMA ::
Pogoda w Turcji-profesjonalny serwis turystyczny


Wakacje Supermarket
iqoption.pl - trading opcje binarne - można na tym zarobić - 90% w 60 sekund

iqoption .pl - program partnerski

Pogoda w Hierapolis Turcja

Jeśli chcemy wybrać się na wakacje do Turcji, a naszym miejscem docelowym jest Hierapolis to najlepiej przyjechać tutaj w okolicach lipca i sierpnia. Temperatury powietrza są wówczas najwyższe i osiągają nawet 32◦C. Niebo jest bezchmurne, a na horyzoncie króluje słońce, które utrzymuje się nawet przez 12 godzin na dobę. W miesiącach letnich rzadko spotyka się tutaj opady deszczu. Często za to pojawiają się wyładowania atmosferyczne, którym towarzyszą jedynie grzmoty i błyskawice. Wszystko to jest wynikiem gwałtownych zmian temperatur pomiędzy bardzo ciepłym dniem, a stosunkowo chłodną nocą( ok. 15◦C).

Większe ilości opadów pojawiają się w Hierapolis z początkiem października, a największe ich natężenie przypada na grudzień i styczeń, kiedy to suma opadów dochodzi nawet do 250 mm. Zima oprócz dużych ilości deszczu charakteryzuje się niskimi temperaturami ok. 6-9◦C. W nocy pojawiają się przymrozki, a przy niski temperaturach również opady śniegu. Wilgotność powietrza w Hierapolis przez cały rok na poziomie 65-80%.

Autor: Mariusz Cebula

Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Turcja Pogoda Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu TurcjaPogoda.com


200 złotych na wakacje

Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku
serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych.

Projekt strony i wykonanie - CreSEO