TurcjaPogoda.com :: KONTAKT :: REKLAMA ::
Pogoda w Turcji-profesjonalny serwis turystyczny


Wakacje Supermarket
iqoption.pl - trading opcje binarne - można na tym zarobić - 90% w 60 sekund

iqoption .pl - program partnerski

Stambuł jako centrum rozrywkowe - łaźnie, kluby , dyskoteki, życie nocne.

Stambuł przez wielu turystów określany jest, jako stolica rozrywkowa Turcji. Na obszarze miasta ścierają się dwie kultury. Pojawiają się elementy pochodzące z kultury euroamerykańskiej jak i muzułmańskiej. Widać to wyraźnie w muzyce, ciężko tutaj o utwory, które królują w danej chwili na europejskich listach przebojów.

Bardzo popularną rozrywką w tutejszych klubach jest taniec brzucha. Często odbywają się specjalne pokazy połączone z nauką tańca oraz konkursami dla zgromadzonej publiczności. Występy tego typu odbywają się przy dźwiękach muzyki ludowej. Jeśli chcecie poczuć klimat tego typu występów, to warto się wybrać do Galata Tower Night Club lub Parisienne w Stambule.

Rozrywką przeznaczoną dla osób ceniących sobie relaks i odnowę biologiczną będzie z pewnością pobyt w łaźni. Tutejsze łaźnie swoim wyglądem oraz funkcjonalnością przypominają „rzymskie siostry”. Łaźnie zapewniają wspaniały komfort wypoczynku oraz czystość, jakiej nie odnajdziemy w domowych wannach czy pod prysznicem. W Stambule istnieje zakaz wspólnych kąpieli damsko-męskich. Najlepsze łaźnie znajdują się w okolicy Sultanhelmet. W chłodne dni są to miejsca oblegane przez turystów spragnionych gorących i leczniczych kąpieli.

Życie nocne w Stambule powinno zadowolić każdego. Po zachodzie słońca prężnie działają restauracje oraz gazino. We wnętrzach lokali bardzo często odbywają się dyskoteki w rytmach europejskich przebojów. W gazino mamy możliwość posłuchania lokalnej muzyki i zamówienia platery tutejszych zakąsek. Wstęp do tego typu lokali jest jednak płatny.

Największe zgromadzenie klubów, które stawiają na szalone nocne dyskoteki znajduje się w pobliżu Taksim. Popularną dzielnicą Stambułu gdzie można posłuchać muzyki i dobrze się zabawić jest Ortakoy. Duża ilość tego typu lokali mieści się w nabrzeżnych pubach wzdłuż Bosforu.

Autor: Mariusz Cebula

Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Turcja Pogoda Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu TurcjaPogoda.com


200 złotych na wakacje

Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku
serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych.

Projekt strony i wykonanie - CreSEO