TurcjaPogoda.com :: KONTAKT :: REKLAMA ::
Pogoda w Turcji-profesjonalny serwis turystyczny


Wakacje Supermarket
iqoption.pl - trading opcje binarne - można na tym zarobić - 90% w 60 sekund

iqoption .pl - program partnerski

Kutahya - co warto zobaczyć? Atrakcje, zabytki.

Kutahya jak wiele innych tureckich miast posiada Wielki Meczet, który pochodzi z XIII wieku- warto go jednak zwiedzić ze względu na wyjątkowy kunszt budownictwa. Ponadto warto odwiedzić Muzeum Archeologiczne, Muzeum Kafli, ze wspaniałą kolekcją lokalnej ceramiki. Warto zobaczyć również dom Lajosa Kossutha, który to właśnie w Kutahyi znalazł schronienie po przegranych walkach podczas Wiosny Ludów. Ciekawe również są ruiny twierdzy, która góruje nad miastem i sprawia, że ma ono nieco surowy i osobliwy wygląd.

Co trzeba ze sobą zabrać jadąc na urlop do Kutahyi?

Wybierając się teraz na urlop do Kutahyi koniecznie musimy zabrać ze sobą zarówno lekką odzież jak i troszkę cieplejszą. Choć pogoda na najbliższe dni pokazuje, że jest tam naprawdę przyjemnie ciepło, to jednak mogą zdarzyć się jeszcze chłodne noce,  no i oczywiście deszcz. Pamiętajmy zatem zarówno o parasolach jak i o kremach z filtrem. Pamiętajmy też o tym, że Turcja jest krajem biednym i w wielu miejscach nie dba się dostatecznie o higienę. Uważajmy zatem w przydrożnych restauracjach, często myjmy ręce i nigdy nie pijmy wody z kranu. Warto zabrać ze sobą także leki, które pomogą w nagłych wypadkach.

Autor: Lidia Gołąbek

Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Turcja Pogoda Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu TurcjaPogoda.com


200 złotych na wakacje

Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku
serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych.

Projekt strony i wykonanie - CreSEO