TurcjaPogoda.com :: KONTAKT :: REKLAMA ::
Pogoda w Turcji-profesjonalny serwis turystyczny


Wakacje Supermarket
iqoption.pl - trading opcje binarne - można na tym zarobić - 90% w 60 sekund

iqoption .pl - program partnerski

Lipiec - Alanya - pogoda, temperatury powietrza i wody

Weather Forecast | Weather Maps | Weather Radar | Hurricane Center

Lipiec – Alanya – pogoda

Prawdziwy szczyt sezonu w Alanya zaczyna się dopiero w lipcu. W tym czasie obserwowany jest największy ruch turystyczny. Sprzyjają temu przede wszystkim najkorzystniejsze w całym roku warunki pogodowe. Niemalże stuprocentowa pewność bezdeszczowego urlopu, to ogromna zachęta dla wczasowiczów z całego świata. Średnia temperatura w lipcu wynosi około 25-26°C.

Lipiec – Alanya – temperatury powietrza

W lipcu na Riwierze Tureckiej odnotowywane są najwyższe temperatury w całym roku. Maksymalne temperatury, które występują w godzinach południowych osiągają wartość około 35°C. W nocy słupek rtęci nie powinien wskazywać temperatury niższe niż 24°C. Dlatego życie w Turcji na wybrzeżu Morza Śródziemnego w lipcu i w sierpniu toczy się niemalże przez całą dobę. W dzień turyści poświęcają czas na zwiedzanie i opalanie się na plaży, natomiast wieczorami próbują tutejszych rozrywek. Oblegane są w godzinach nocnych przede wszystkim różne kluby i dyskoteki.

Lipiec – Alanya – temperatury wody

Będąc w lipcu w Alanya i nie spróbować morskiej kąpieli, to już jest jak przylot do Turcji na darmo. Temperatura wody w Morzu Śródziemnym jest bardzo wysoka, osiąga ona wartość około 25°C, co przyczynia się do wielkich tłoków na plażach i sporych kolejek w celu spróbowania rozmaitych sportów wodnych, takich jak narty wodne, motorówki czy wiele innych. Wtedy również odbywają się wzmożone kursy małych stateczków rejsowych, w których biorą udział turyści by spróbować swoich sił w nurkowaniu na otwartej przestrzeni morza.

Lipiec – Alanya – czy to dobry miesiąc na urlop w Turcji?

Lipiec w Alanya jest jednym z najbardziej rozrywkowych miesięcy w całym roku pod względem turystycznym i nie tylko. W hotelach praktycznie wszystkie miejsca noclegowe są zapełnione, dlatego próbując wybrać się do Turcji na własną rękę w ostatniej chwili istnieje ryzyko braku miejsca do spania, lub znaczne obniżenie standardów miejsca pobytu. Dlatego też urlop w lipcu na Riwierze Tureckiej jest rezerwowany już nawet kilka miesięcy wcześniej. W tym czasie dostępne są wszystkie możliwe atrakcje, organizowane są liczne wycieczki fakultatywne w odległe miejsca, można zatem intensywnie spędzać czas nie narzekając na ograniczone godziny otwarcia różnych placówek czy zabytków do zwiedzania. Jeśli jednak ktoś nie lubi tłumów, upałów i wysokich cen, lepiej jest by wybrał się do Alanya przed sezonem lub zaraz po jego zakończeniu.

Autor: Katarzyna Helm

Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Turcja Pogoda Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu TurcjaPogoda.com


200 złotych na wakacje

Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku
serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych.

Projekt strony i wykonanie - CreSEO