TurcjaPogoda.com :: KONTAKT :: REKLAMA ::
Pogoda w Turcji-profesjonalny serwis turystyczny


Wakacje Supermarket
iqoption.pl - trading opcje binarne - można na tym zarobić - 90% w 60 sekund

iqoption .pl - program partnerski

Marzec - Alanya - pogoda, temperatury powietrza i wody


Marzec – Alanya – pogoda


„W marcu jak w garncu”, to popularne przysłowie odnosi się nie tylko do Polski ale również Riwiery Tureckiej. Temperatury w marcu osiągają średnią wartość około 12-14°C. Nastawić się należy na dość słoneczne dni, z niewielkim zachmurzeniem oraz przelotnymi opadami deszczu. Wieczory i noce niestety są dość chłodne, co nie jest zachęcające dla wielu osób przyjeżdżających do Turcji głównie po to by skosztować śródziemnomorskiego klimatu.

Marzec – Alanya – temperatury powietrza


Z wieloletnich obserwacji meteorologicznych temperatura nie powinna spaść poniżej 5°C, a nie przekracza ona raczej 20°C. W tym miesiącu może wystąpić około 6 dni deszczowych. Nie jest to dużo, ponieważ marzec zamyka tak zwany sezon zimowy i z dnia na dzień odnotowuje się coraz wyższe temperatury.

Marzec – Alanya – temperatury wody


Temperatura wody w marcu w Alanya jest zaskakująco wysoka. Kiedy słupek rtęci ledwo wskazuje 15°C, to temperatura wody osiąga wartość średnio 16°C. Dlatego nie należy się zdziwić jeśli zobaczy się jakiegoś śmiałka próbującego kąpieli, mimo braku sezonu letniego. Tej przyjemności nie mogą sobie odmówić szczególnie turyści przyjeżdżający z Północnej Europy.

Marzec – Alanya – czy to dobry miesiąc na urlop w Turcji?


Turcja skupia wielu turystów nie tylko pod względem przepięknej pogody, malowniczych wybrzeży i czystych plaż, ale również pod względem wspaniałych zabytków mówiących bardzo dużo o burzliwej historii kraju. Dlatego dla osób, które interesuje głównie drugi cel podróży, słoneczna pogoda nie jest wcale warunkiem, jaki musi być spełniony. Urlopowiczom, pasjonujących się czynną turystyką, będzie odpowiadała temperatura powietrza utrzymująca się powyżej zera, a także jak najmniejsza ilość opadów atmosferycznych. Marzec w takim przypadku wydaje się być idealny dla takich osób. Zaletą jest również bardzo mały ruch turystyczny, a także niskie przedsezonowe ceny. Zaoszczędzić można na przelotach do Turcji, noclegach, a także wstępach do różnych muzeów i na innych atrakcjach, które podczas sezonu turystycznego są dużo droższe. Pakując się na wyjazd do Alanya w marcu, trzeba wziąć ze sobą kilka cieplejszych ubrań na chłodne wieczory, a na przelotne opady przyda się deszczówka bądź sprawdzona nieduża parasolka. Takiemu turyście na pewno jednak bardziej przyda się plan miasta z zaznaczonymi zabytkami.

Autor: Katarzyna Helm

Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Turcja Pogoda Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu TurcjaPogoda.com


200 złotych na wakacje

Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku
serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych.

Projekt strony i wykonanie - CreSEO