TurcjaPogoda.com :: KONTAKT :: REKLAMA ::
Pogoda w Turcji-profesjonalny serwis turystyczny


Wakacje Supermarket
iqoption.pl - trading opcje binarne - można na tym zarobić - 90% w 60 sekund

iqoption .pl - program partnerski

Morze Czarne Turcja - pogoda i temperatury - krajobraz i klimat

Region Czarnomorski rozciąga się na północy Turcji, rozpoczyna się od Regionu Marmara aż po granicę z Gruzją. Panuje tam klimat oceaniczny z obfitymi opadami deszczu przez cały rok. Lata są stosunkowo gorące a zimy łagodne. Jest to bardzo zielony region ze względu na obfite opady deszczu i wysokie temperatury. Specyficzny krajobraz tworzą góry, które chronią tę część kraju od gorącego i suchego powietrza z południa, a także plantacje herbaty, kukurydzy, sady z orzechami laskowymi i wiele egzotycznych odmian roślin i owoców.

Czerwiec nad Morzem Czarnym w Turcji- temperatury powietrza i wody

W czerwcu nad Morzem Czarnym w Turcji panują podobne temperatury jak w Polsce. Najczęściej jest więc już bardzo ciepło i temperatury wahają się od 25 do 30° C. Do tego dochodzą bardzo częste i obfite deszcze, jednak zaraz po nich znów wychodzi słoneczko. Częste opady deszczu sprawiają, że powietrze jest tam niezwykle rześkie i czyste. Warto tam wybrać się nie tylko ze względu na piękne krajobrazy i zabytki, ale także ze względy na specyficzny mikroklimat, który pomaga w wielu schorzeniach dróg oddechowych.

Autor: Lidia Gołąbek

Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Turcja Pogoda Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu TurcjaPogoda.com


200 złotych na wakacje

Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku
serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych.

Projekt strony i wykonanie - CreSEO