TurcjaPogoda.com :: KONTAKT :: REKLAMA ::
Pogoda w Turcji-profesjonalny serwis turystyczny


Wakacje Supermarket
iqoption.pl - trading opcje binarne - można na tym zarobić - 90% w 60 sekund

iqoption .pl - program partnerski

Maj w Regionie Środkowej Anatolii- przyroda i klimat

Środkowa Anatolia to region szczególny zwłaszcza dla miłośników przyrody. Ta część Turcji znajduje się pod wpływem suchego klimatu kontynentalnego, zatem lata tam są całkowicie bezdeszczowe i gorące, a zimy bardzo mroźne. Maj idealnie więc nadaje się na zwiedzanie tego uroczego zakątka, gdyż nie będą nas męczyć jeszcze letnie upały, ale mimo to będzie bardzo ciepło i co najważniejsze bezdeszczowo. Przyroda w maju też prezentuje się szczególnie okazale, gdyż w późniejszych miesiącach, mocne słońce nieco ją spali i osłabi.

Najciekawsze miejsca w Regionie Środkowej Anatolii

Anatolia kojarzy się w szczególności z Kapadocją. Jest to niezwykła kraina, która została wyrzeźbiona przez przyrodę. Wiele setek lat temu podczas potężnego wybuchu wulkanu, lawa i pył wulkaniczn osadziły się na okolicznych wzgórzach, tworząc nowy rodzaj skały osadowej. Z zewnątrz owa skała została wyrzeźbiona przez deszcze, wiatry i utworzyły się z tego niezwykle malownicze kształty, które pod wpływem powietrza stały się bardzo twarde. W środku natomiast skała nadal była bardzo miękka i podatna na drążenie. Tą właściwość wykorzystywali przez setki lat okoliczni mieszkańcy, tworząc w podziemiach swoje domy i całe miasta.

Autor: Lidia Gołąbek

Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Turcja Pogoda Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu TurcjaPogoda.com


200 złotych na wakacje

Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku
serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych.

Projekt strony i wykonanie - CreSEO