TurcjaPogoda.com :: KONTAKT :: REKLAMA ::
Pogoda w Turcji-profesjonalny serwis turystyczny


Wakacje Supermarket
iqoption.pl - trading opcje binarne - można na tym zarobić - 90% w 60 sekund

iqoption .pl - program partnerski

Pammukkale - prognoza pogody na dziś, jutro, pojutrze, temperatury

Pammukkale – klimat

W Pammukkale położonym około 200 kilometrów od Wybrzeża Śródziemnomorskiego i Egejskiego panuje klimat podzwrotnikowy przejściowy między morskim a kontynentalnym. Oznacza to, że na pogodę w tym kurorcie oddziałuje jednocześnie obecność wielkich zbiorników morskich od Zachodu i Południa oraz wielkiego lądu azjatyckiego od Wschodu. W Pammukkale występuje krótkotrwała pora sucha i pora deszczowa, przedzielone są one porami przejściowymi, kiedy to opady deszczu i temperatury powietrza są uśrednione między maksymalnymi i minimalnymi wartościami w całym roku.

Pammukkale - prognoza pogody na dziś, jutro, pojutrze

Wybierając się do Pammukkale między czerwcem a wrześniem, nie trzeba zbytnio martwić się o warunki pogodowe ponieważ są wtedy bardzo korzystne. Śladowe ilości opadów atmosferycznych, upalne dni i ciepłe wieczory to tylko jedne z zalet pobytu w Turcji w tym czasie. Śledzić pogodę warto jest w pozostałych miesiącach. Chociaż i tak trzeba nastawić się na deszczowe dni, to obserwacja najbliższej prognozy pogody może zadecydować o planach na pierwsze dni wakacji.

Pammukkale – temperatury

Poniżej można zapoznać się z maksymalnymi i minimalnymi temperaturami występującymi w całym roku w Pammukkale.

miesiącTemp. Max.
Powietrza
[°C]
Temp. Min.
Powietrza
[°C]
Średnia temp.
Wody
[°C]
styczeń113-
luty124-
marzec176-
kwiecień2210-
maj1715-
czerwiec3219-
lipiec3622-
sierpień3622-
wrzesień3117-
październik2512-
listopad188-
grudzień125-

Szczyt sezonu w Pammukkale występuje w lipcu i w sierpniu, wtedy nawet minimalne temperatury nie spadają poniżej 20°C. Prawdopodobieństwa wystąpienia opadów w tym czasie jest praktycznie zerowe, dlatego wczasowicze przyjeżdżające w te właśnie regiony do Turcji mają niemalże stuprocentową gwarancję udanych wakacji, na pewno pod względem warunków pogodowych. Najmniej aktywnymi miesiącami pod względem turystyki są: grudzień, styczeń i luty. Okres zimowy charakteryzuje się dość częstymi opadami i bardzo chłodnymi, a nawet zimnymi wieczorami i nocami.

Autor: Katarzyna Helm

Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Turcja Pogoda Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu TurcjaPogoda.com


200 złotych na wakacje

Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku
serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych.

Projekt strony i wykonanie - CreSEO