TurcjaPogoda.com :: KONTAKT :: REKLAMA ::
Pogoda w Turcji-profesjonalny serwis turystyczny


Wakacje Supermarket
iqoption.pl - trading opcje binarne - można na tym zarobić - 90% w 60 sekund

iqoption .pl - program partnerski

Październik - Alanya - pogoda, temperatury powietrza i wody

Weather Forecast | Weather Maps | Weather Radar | Hurricane Center

Październik – Alanya – pogoda

Październik w Alanya jest miesiącem, w którym sezon turystyczny powoli się kończy. Niestety nie ma już tak upalnych i słonecznych dni, których można było się spodziewać w czasie lata. Dni są nadal ciepłe, nie upalne, występuje większa ilość zachmurzeń i mogą zdarzyć się przelotne opady atmosferyczne. Średnia temperatura powietrza waha się od 20 do 21°C.

Październik– Alanya – temperatury powietrza

Mimo nagłego ochłodzenia, maksymalne temperatury powietrza nadal utrzymują się na poziomie około 27°C. Wieczory są już jednak dużo chłodniejsze, słupek rtęci wskazuje ledwie 15°C. Dlatego też nocą rzadko spotyka się turystów chcących pobawić się na dyskotekach, co miało jeszcze miejsce we wrześniu.

Październik – Alanya – temperatury wody

Mimo, że dni są dużo chłodniejsze niż w czasie pełni sezonu, to woda w Morzu nadal jest bardzo ciepła. Termometry wskazują na średnią temperaturę wynoszącą około 23°C. Nie brakuje więc odważnych do tego by brodzić jeszcze po brzegu morza. Czasem zdarzają się nawet osoby, które zażywają krótkiej kąpieli.

Październik – Alanya – czy to dobry miesiąc na urlop w Turcji?

W październiku znacznie zmniejszył się ruch turystyczny. Szczyt sezonu już został zakończony, właściciele hoteli, restauracji oraz innych atrakcji powoli szykują się do wyciszenia. Jednak w październiku nadal można jeszcze spędził bardzo udane wakacje na Riwierze Tureckiej. Pogoda nadal dopisuje, można w niej nawet znaleźć wiele zalet. Brak uciążliwych upałów jest dobrym rozwiązaniem dla wczasowiczów wolących czynne zwiedzanie Alanaya. Temperatura powietrza sprzyja całodniowym wędrówkom po muzeach, zabytkach oraz okolicznych kurortach. Nie trzeba się już chować w cieniu przed uporczywymi promieniami słońca, które w godzinach południowych doskwierają turystom w samo apogeum sezonu. Dodatkowym atutem są niskie ceny w porównaniu do tych, które były jeszcze miesiąc lub dwa miesiące wcześniej. Zatem jeśli komuś zależy na zwiedzaniu Turcji, warto zastanowić się nad wyjechaniem tam właśnie w październiku. Robią tak szczególnie studenci, którzy jeszcze nie mają ważnych zajęć na uczelni lub osoby nie mogące wziąć urlopu w wakacje. Do tej grupy zaliczają się również osoby nastawione na aktywny wypoczynek.

Autor: Katarzyna Helm

Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Turcja Pogoda Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu TurcjaPogoda.com


200 złotych na wakacje

Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku
serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych.

Projekt strony i wykonanie - CreSEO