TurcjaPogoda.com :: KONTAKT :: REKLAMA ::
Pogoda w Turcji-profesjonalny serwis turystyczny


Wakacje Supermarket
iqoption.pl - trading opcje binarne - można na tym zarobić - 90% w 60 sekund

iqoption .pl - program partnerski

Pogoda – temperatury i opady –październik Stambuł

Weather Forecast | Weather Maps | Weather Radar | Hurricane Center

Październik to pierwszy z miesięcy bardzo krótkiej na obszarze Turcji jesieni. Ta pora roku rozpoczyna się właśnie w październiku, a dobiega końca w ostatnich dniach listopada.

Co zmienia się w pogodzie? Przede wszystkim obniżają się temperatury. Termometry wskazują już nie całe 20°C. W wyniku tego turyści powoli znikają z plaży, w miastach robi się więcej miejsca, a i o miejsce w hotelu dużo łatwiej.

Bardzo dokuczliwe w październiku stają się opady. Na niebie przeważają chmury, a ilość dni deszczowych dochodzi nawet do 10. Łączna suma opadów przypadająca na ten miesiąc to 90 mm. Słońce, jeśli przebije się ponad chmury, to utrzymuje się na horyzoncie zaledwie przez kilka godzin. Stosunkowo duże opady sprzyjają wzrostowi wilgotności powietrza, która wynosi w tym czasie około 80%.

Ciekawostką jest fakt, że woda w morzu wciąż jest bardzo ciepła i ma ok. 20°C. W okresie największych w Turcji upałów odnotowano niegdyś w Stambule w październiku 34°C. Z kolei w czasie największych chłodów termometry pokazywały jedynie 4°C.

Autor: Mariusz Cebula

Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Turcja Pogoda Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu TurcjaPogoda.com


200 złotych na wakacje

Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku
serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych.

Projekt strony i wykonanie - CreSEO