TurcjaPogoda.com :: KONTAKT :: REKLAMA ::
Pogoda w Turcji-profesjonalny serwis turystyczny


Wakacje Supermarket
iqoption.pl - trading opcje binarne - można na tym zarobić - 90% w 60 sekund

iqoption .pl - program partnerski

Prognoza pogody w poszczególnych regionach Turcji

Najcieplejszym regionem Turcji jest Riwiera Turecka, czyli obszar znajdujący się na południu kraju, nad samym Morzem Śródziemnym. Także część centralna znajduje się w zasięgu suchego i ciepłego klimatu. Choć lata tam są stosunkowo ciepłe, to jednak zimy dość chłodne. Te zimowe temperatury różnią zatem oba te regiony, gdyż nad Morzem Śródziemnym, także wtedy jest stosunkowo ciepło. Najzimniejszy z regionów to region czarnomorski, gdyż jego większą część stanowią góry. Dodatkowo przez cały rok występują tam liczne opady deszczu i z tego powodu jest to najbardziej zielony region Turcji. Mimo częstych opadów, latem temperatury dochodzą tam nawet do 32° C.

Najlepsze miejsca na urlop w Turcji

Riwiera Turecka jest regionem najczęściej odwiedzanym przez turystów, a to za sprawą wspaniałych plaż, które ciągną się tam całymi kilometrami. Do tego dochodzi bardzo dobre zaplecze turystyczne, ciekawe zabytki, mnóstwo atrakcji i turystów. Dla tych, którzy lubią bardziej kameralne miejsca, polecamy region na północy tego pięknego kraju, nad Morzem Czarnym. Polecamy ten region zwłaszcza miłośnikom egzotycznej przyrody, która w żadnym innym zakątku nie jest tak buja i piękna.

Autor: Lidia Gołąbek

Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Turcja Pogoda Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu TurcjaPogoda.com


200 złotych na wakacje

Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku
serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych.

Projekt strony i wykonanie - CreSEO