TurcjaPogoda.com :: KONTAKT :: REKLAMA ::
Pogoda w Turcji-profesjonalny serwis turystyczny


Wakacje Supermarket
iqoption.pl - trading opcje binarne - można na tym zarobić - 90% w 60 sekund

iqoption .pl - program partnerski

Sanliurfa - prognoza pogody na dziś, jutro, pojutrze, temperatury

Weather Forecast | Weather Maps | Weather Radar | Hurricane Center

Sanliurfa – klimat

Sanliurfa położona jest w południowo-wschodniej części Turcji, dlatego też znajduje się pod wpływem klimatu zwrotnikowego kontynentalnego, a częściowo nawet wybitnie suchego kontynentalnego. Pogoda w tym regionie charakteryzuje się ekstremalnie wysokimi temperaturami i brakiem opadów atmosferycznych podczas sezonu wakacyjnego, a także niskimi temperaturami i dużymi ilościami deszczu w porze zimowej.

Sanliurfa - prognoza pogody na dziś, jutro, pojutrze

Między lipcem a wrześniem turyści nie powinni obawiać się żadnych opadów deszczu. Jeśli już jednak nastąpią to na pewno w postaci przelotnego deszczu bądź gwałtownej burzy, która jeśli już to nadejdzie w nocnych godzinach. Jeśli jednak planuje się wyjazd do Sanliurfii pozostałych miesiącach, śledzenie prognozy pogody jest kluczowym zadaniem do ocenienia jakości urlopu w Turcji. Od tego mogą zależeć plany wczasów, w końcu im bliżej grudnia i stycznia, tym większej ilości deszczowych dni należy się spodziewać.

Sanliurfa – temperatury

Maksymalne i minimalne temperatury powietrza w ciągu roku można zaobserwować w poniższej tabeli:

miesiącTemp. Max.
Powietrza
[°C]
Temp. Min.
Powietrza
[°C]
Średnia temp.
Wody
[°C]
styczeń91-
luty112-
marzec165-
kwiecień2210-
maj1814-
czerwiec3420-
lipiec3823-
sierpień3823-
wrzesień3319-
październik2614-
listopad188-
grudzień113-

Jak dane wskazują, wyjazd w lipcu i w sierpniu do Sanliurfii osób źle odczuwających upały, nie będzie dobrym pomysłem. Niestety do najbliższego wybrzeża z miasta jest ponad 200 kilometrów drogi, więc nie ma szans na schłodzenie się w morskiej toni. Warto jest się zatem zastanowić, czy nie lepiej jest przełożyć urlop w Turcji w tymże regionie na maj, czerwiec bądź wrzesień, a nawet październik. W tych miesiącach istnieje wyższe prawdopodobieństwo opadów, ale za to upały nie są już tak dokuczliwe i nie będą zagrażać zdrowiu, a czasem nawet życiu turystów.

Przyjeżdżając do Sanliurfii w sezonie turystycznym, w pierwszej kolejności do bagażu należy spakować olejki do opalania o bardzo wysokim faktorze UV oraz nakrycie głowy. Ponadto koniecznie trzeba dokonać rezerwacji w hotelu mającym pełną klimatyzację.

Autor: Katarzyna Helm

Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Turcja Pogoda Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu TurcjaPogoda.com


200 złotych na wakacje

Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku
serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych.

Projekt strony i wykonanie - CreSEO