TurcjaPogoda.com :: KONTAKT :: REKLAMA ::
Pogoda w Turcji-profesjonalny serwis turystyczny


Wakacje Supermarket
iqoption.pl - trading opcje binarne - można na tym zarobić - 90% w 60 sekund

iqoption .pl - program partnerski

Skansen Goreme - prognoza pogody na dziś, jutro, pojutrze, temperatury

Skansen Goreme – klimat

Skansen Goreme położony jest w centralnej części Turcji około 200 kilometrów na południowy-wschód od Ankary. Panuje tutaj klimat podzwrotnikowy kontynentalny. Charakteryzuje się on upalnym latem oraz zimą, w której występują przymrozki. Tak duża amplituda roczna temperatur jest bardzo charakterystyczna dla klimatu kontynentalnego.

Skansen Goreme - prognoza pogody na dziś, jutro, pojutrze

Wyjeżdżając do Goreme, dobrze jest uprzednio sprawdzić prognozę pogody na najbliższe dni. Mimo upałów, jakie tu występują podczas sezonu letniego, to największym zaskoczeniem dla turystów mogą okazać się gwałtowne ulewy, którym towarzyszą potężne wyładowania atmosferyczne. Czasem może zdarzyć się, że i prognoza na kilka dni może zawieść, dlatego najlepiej jest się przygotować na każdą możliwość pogodową.

Skansen Goreme – temperatury

Zestawienie temperatur maksymalnych i minimalnych powietrza w ciągu roku, mogą pomóc przy wyborze terminu wyjazdu do Goreme.

miesiącTemp. Max.
Powietrza
[°C]
Temp. Min.
Powietrza
[°C]
Średnia temp.
Wody
[°C]
styczeń4-8-
luty6-5-
marzec12-2-
kwiecień183-
maj226-
czerwiec269-
lipiec3011-
sierpień3010-
wrzesień266-
październik203-
listopad13-2-
grudzień6-5-

Patrząc na powyższą tabelę należy również zauważyć, że zjawisko amplitudy maksymalnych i minimalnych temperatur występuje nie tylko w ciału całego roku, ale również w ciągu jednej doby. Świadczą o tym chociażby maksymalne i minimalne wartości odnotowane w lipcu czy w sierpniu. Różnica wynosząca prawie 20°C jest bardzo duża.

Wyjazd do Goreme między listopadem a marcem niekoniecznie może okazać się dobrym pomysłem, jeśli komuś zależy na wypoczęciu przy zadowalającej aurze. W tym czasie można spodziewać się minusowych temperatur i licznych opadów deszczu. Jednak największą ilość dni deszczowych odnotowuje się w kwietniu i w maju, ponieważ w każdym z tych miesięcy jest ich średnio po 9.

Autor: Katarzyna Helm

Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Turcja Pogoda Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu TurcjaPogoda.com


200 złotych na wakacje

Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku
serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych.

Projekt strony i wykonanie - CreSEO