TurcjaPogoda.com :: KONTAKT :: REKLAMA ::
Pogoda w Turcji-profesjonalny serwis turystyczny


Wakacje Supermarket
iqoption.pl - trading opcje binarne - można na tym zarobić - 90% w 60 sekund

iqoption .pl - program partnerski

Październik w Turcji- czas na zwiedzanie- Urfa

Temperatury w Turcji w październiku są idealne do zwiedzania i poznawania historii tego kraju. Ciekawych miejsc jest bez liku i na pewno nawet podczas długiego urlopu, nie da się wszystkich poznać. Jednym z takich ciekawych miejsc jest starożytne miasto Urfa,  które jest uznawane za miejsce narodzin Abrahama. Miasto to posiada bardzo burzliwą historię, gdyż było we władaniu prawie wszystkich cywilizacji, które zamieszkiwały te tereny. Do dziś dnia napotkamy tam wiele pozostałości i pamiątek po tych burzliwych czasach. Niezwykłe wrażenie robi osada neolityczna, która liczy sobie ponad 10 000 lat. Wiele wspaniałych świątyń, meczetów, jaskinia w której urodził się Abraham, a także święte jezioro.

Październik w Urfie- tradycyjna kuchnia

Podczas zwiedzania miasta z całą pewnością poczujemy się głodni. Warto wówczas zatrzymać się na dłuższą degustację specyficznej kuchni, która w tym mieście nosi ślady bardzo wielu narodowości. Dostrzeżemy więc wpływy tureckie, arabskie, ormiańskie czy też syryjskie. Specyficzną rzeczą, która łączy te wszystkie kuchnie właśnie w Urfie, jest bardzo specyficzne stosowanie przypraw. Na przykład słodką paprykę dodaje się do lodów i do wielu innych słodkich deserów. Podstawą kuchni są bakłażany, warzywa, orzechy i masło w wielu odmianach.

Weather Forecast | Weather Maps | Weather Radar | Hurricane Center

Autor: Lidia Gołąbek

Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Turcja Pogoda Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu TurcjaPogoda.com


200 złotych na wakacje

Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku
serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych.

Projekt strony i wykonanie - CreSEO