TurcjaPogoda.com :: KONTAKT :: REKLAMA ::
Pogoda w Turcji-profesjonalny serwis turystyczny


Wakacje Supermarket
iqoption.pl - trading opcje binarne - można na tym zarobić - 90% w 60 sekund

iqoption .pl - program partnerski

Wrzesień - Alanya - pogoda, temperatury powietrza i wody

Weather Forecast | Weather Maps | Weather Radar | Hurricane Center

Wrzesień – Alanya – pogoda

Wrzesień w Alanya to czas kiedy powoli sezon turystyczny kończy się, mimo że panuje tutaj nadal pełnia lata. Szczyt sezonu nie jest długi ponieważ trwa dwa miesiące (lipiec i sierpień), wtedy Riwierę Turecką odwiedza największa liczba turystów. Wrzesień według statystyk turystycznych jest nieco słabszy, ale chyba jednak najważniejszym aspektem jest panująca wciąż wspaniała słoneczna pogoda.

Wrzesień – Alanya – temperatury powietrza

Maksymalne temperatury we wrześniu w okolicach Alanya osiągają wartość nawet do 31°C, a minimalne nie powinny spaść poniżej wartości 19°C. Zatem wieczory są nieco chłodniejsze niż to było jeszcze miesiąc wcześniej, ale nadal sprzyjają nocnemu życiu urlopowiczów z dużą dozą atrakcji i zabawy. W dzień nie brakuje turystów na plażach, nadal organizowane są wycieczki fakultatywne, a hotele oferują ciągle pełen zakres usług.

Wrzesień – Alanya – temperatury wody

Kąpiele we wrześniu w Morzu Śródziemnym w Alanya są niczym nadzwyczajnym. Bardzo wysoka temperatura wody, wynosząca wartość aż 26°C jak najbardziej zachęca do uprawiania sportów wodnych oraz prób nurkowania. Warto wziąć pod uwagę, że wrzesień to miesiąc kończący na dobre sezon kąpielowy w roku. Później temperatura wody z każdym dniem będzie gwałtownie spadać.

Wrzesień – Alanya – czy to dobry miesiąc na urlop w Turcji?

Wybranie terminu urlopu we wrześniu w Alanya, posiada niezliczoną ilość zalet. Przede wszystkim warunki pogodowe są nadal zadowalające, są na pewno dużo lepsze niż w Polsce, w której powoli wita złota polska jesień. Wrzesień to czas kiedy w kurorcie robi się nieco spokojniej po zakończeniu sezonu turystycznego. Mniejsza ilość wczasowiczów jest zameldowana w hotelach, mniejszy tłok panuje na plażach, w restauracjach i we wszystkich popularnych miejscach, które warto zobaczyć. Dodatkowym atutem są nieco niższe ceny. Każdy hotel walczy o komplet gości, dlatego ceny poszły nieco w dół robiąc konkurencję innym hotelom. Również wycieczki do wykupienia w biurach podróży na Riwierę Turecką są mniej kosztowne niż te, które oferowały urlop w lipcu bądź w sierpniu. Warto się zastanowić nad wyjazdem do Alanya we wrześniu, ponieważ można skorzystać ze wszystkich atrakcji oraz udogodnień przy niemalże identycznych warunkach pogodowych, jakie panowały podczas szczytu sezonu, za dużo niższą cenę. Minusem jest rozpoczynający się rok szkolny, który nie pozwala na wyjazd całej rodziny z dziećmi w tym czasie.

Autor: Katarzyna Helm

Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Turcja Pogoda Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu TurcjaPogoda.com


200 złotych na wakacje

Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku
serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych.

Projekt strony i wykonanie - CreSEO